Zapalenie zatok

bolZapalenie zatok można pośrednio uznać za zmorę naszych czasów. Obok innych chorób cywilizacyjnych, takich jak alergie, cukrzyca i inne przykre schorzenia, miejsce ma także generalny spadek odporności naszych organizmów, co z kolei powoduje lawinę przeziębień, szczególnie późną jesienią i wczesną wiosną. To nieleczone przeziębienie jest bezpośrednią przyczyną chorób zatok: zapalenie zatok, w momencie gdy jest zupełnie zaniedbane, może doprowadzić do naprawdę paskudnego stanu.

Bóle w różnych częściach czaszki (zależnie od tego, która zatoka jest zaogniona), niedrożność nosa, utrata powonienia. Nawet gdy przeziębienie zostanie już wyleczone, infekcja zatok może trwać w skrajnych przypadkach przez wiele miesięcy. Warto w takich wypadkach nie bagatelizować sprawy i szybko udać się po pomoc do lekarza.

Komentarze (1) do wpisu “Zapalenie zatok”

  1. proszę o porade mam problemy z dzieckiem od trzech lat mam problemy z zatokamy jeśli zaczyna się katar dziecko kichnie kilka razy i nigdy nie wykicha wydzieliny tylko wydzielina spływa do gardła izaras ma chore gardło lub zapalenie oskrzeli kilka razy dochodziło do zapalenia płuc proszę o rade co morzemy zrobić

Zostaw komentarz

Spolszczenie: Adam Klimowski.